mycowboots.com

Regionális Támogatási Térkép / A Bizottság Jóváhagyta A Magyar Regionális Állami Támogatási Térkép 2017–2020 Időszakra Szóló Módosításait

Fontos, hogy fő szabály a támogatási döntés meghozatalakori szabályozás az irányadó. Mi változik? Adózói és pályázói szemmel talán a legfontosabb, hogy módosulni fog az ún. regionális támogatási térkép, amely meghatározza a támogatás intenzitásának maximumát (azaz hogy az elszámolható költségek hány százaléka érhető el támogatásként). A támogatási intenzitás növelhető lesz 10 százalékkal: ♦ valamely, a Méltányos Átállást Támogató Alapból támogatandóként azonosított területek esetében. (Az egyelőre kidolgozás alatt álló MÁTA célja, hogy a leginkább érintett területek és munkavállalók támogatása révén mérsékelje és kompenzálja az éghajlatvédelmi átállás kedvezőtlen hatásait, és előmozdítsa a kiegyensúlyozott társadalmi-gazdasági átállást. ) ♦ az olyan megyékben, ahol a 2009–2018-as időszak során több mint 10 százalékkal csökkent a népesség. Már nem lesz tiltott a szintetikusszál-ipar támogatása. Mi nem változott? A kis-, és középvállalkozások továbbra is 10, illetve 20 százalékkal magasabb támogatási intenzitással számolhatnak.
  1. Regionális támogatási térkép: elkészült a koncepció - gazdasag.ma.hu
  2. Az Európai Bizottság jóváhagyta az új támogatási térképet: Pest megye a változások egyik nagy nyertese
  3. Solymár 2020-ig nem kaphat regionális beruházási támogatást | Solymár Online

Regionális támogatási térkép: elkészült a koncepció - gazdasag.ma.hu

regionális támogatási térkép 2022

Az adható maximális intenzitás szempontjából pozitív változások: · Tekintettel Pest megye és Budapest régió szétválására, Pest megyében az egy főre jutó, vásárlóerő-paritáson számított bruttó hazai termék (GDP) a közösségi átlag 55%-a körül alakul, ezért Pest megye mint önálló régió felkerülhet az a) régiók közé, ahol a maximális támogatási intenzitás 35% lehet nagyvállalkozások esetében. Semleges hatás: · Nyugat-Dunántúl és Észak-Alföld régiókban a maximális intenzitás változatlanul 25%, illetve 50% maradna. · Bár Közép-Dunántúl, Dél-Alföld és Észak-Magyarország esetében az egy főre jutó GDP adatok az elmúlt időszakban jelentős javulást mutattak, a módosító tervezet szerint " a Bizottság ekkor az iránymutatás I. mellékletében "a" területként már szereplő NUTS 2 régiók támogatási intenzitásának szintjét is ki fogja igazítani, abban az esetben, ha az egy főre jutó GDP-jük magasabb támogatási intenzitást tesz indokolttá ", ezért ezen régiók esetében a támogatási intenzitás csökkentésére nem kerül sor.

A területi besorolás alapján meghatározott támogatási intenzitások - a szállítási ágazat és nagyberuházások kivételével - a kisvállalkozások beruházásai esetében 20 százalékponttal, a középvállalkozások beruházásainál 10 százalékponttal növelhetők. A regionális nagyberuházásoknál az alkalmazható maximális támogatási intenzitás az 50 millió euró elszámolható költségrészig a területi besorolásban meghatározott mértékkel megegyezik, az 50 millió euró és a 100 millió euró közötti elszámolható költségrészre annak ötven százaléka, a 100 millió euró feletti elszámolható költségrészre pedig 34 százalék maradt, a korábbi időszak támogatási lehetőségeivel egyezően. Az Európai Bizottság lehetővé tette, hogy a kis- és középvállalkozások az egész ország területén - Budapesten is - az új regionális támogatási térképben meghatározott mérték felett további 10 és 20 százalék közötti beruházási támogatást kaphassanak. Az Európai Bizottság 2013. június 19-én fogadta el a 2014-2020 közötti időszakra vonatkozó új regionális támogatási iránymutatást, amely rendelkezik a regionális beruházási támogatásra jogosult régiók kiválasztásának szabályairól, és térségenként meghatározza a támogatás engedélyezett maximális mértékét.

Az Európai Bizottság jóváhagyta az új támogatási térképet: Pest megye a változások egyik nagy nyertese

A Brexit hatása A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján nincs hatása a Brexitnek.

Az egységes piacon belüli tisztességes verseny érdekében ezt mindenképpen meg kell akadályozni. Magyarország regionális támogatási térképe meghatározza a regionális beruházási támogatásra jogosult magyar régiókat. A térkép meghatározza a támogatható régiókra vonatkozó maximális támogatási intenzitásokat is. A támogatási intenzitás a kedvezményezettenként nyújtható állami támogatás maximális összege az elszámolható beruházási költségek százalékában kifejezve. A felülvizsgált RTI értelmében Magyarország lakosságának 82, 09%-át kitevő régiók lesznek jogosultak regionális beruházási támogatásra. E régiók mindegyike az EU leghátrányosabb helyzetű régiói közé tartozik, ahol az egy főre jutó GDP nem éri el az uniós átlag 75%-át. Ezért mindegyikük jogosult az EUMSZ 107. cikke (3) bekezdésének a) pontja szerinti támogatásra (úgynevezett "a" térségek), a nagyvállalkozásokra vonatkozó következő maximális támogatási intenzitásokkal, az érintett "a" térségek egy főre jutó GDP-jétől függően: A Pest, Dél-Dunántúl, Észak-Magyarország, Észak-Alföld és Dél-Alföld régiókban a nagyvállalkozások esetében a maximális támogatási intenzitás 50%; A Közép-Dunántúl és Nyugat-Dunántúl régiókban a nagyvállalkozások esetében a maximális támogatási intenzitás 30%.

Solymár 2020-ig nem kaphat regionális beruházási támogatást | Solymár Online

Üdvözöljük a A Bizottság jóváhagyta a magyar regionális állami támogatási térkép 2017–2020 időszakra szóló módosításait honlapján! - Kamarai rendezvények << 2022 Április >> Hé Ke Sze Csü Pé Szo Va 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Az Európai Bizottság megállapításai szerint Magyarország 2014–2020-as regionális támogatási térképének módosításai összhangban állnak az uniós állami támogatási szabályokkal. A térkép bemutatja, hogy melyek azok a régiók, ahol az uniós állami támogatási szabályok alapján a magyar hatóságok regionális beruházási támogatást nyújthatnak. Továbbá megállapítja a támogatásra jogosult régiókban működő vállalkozásoknak nyújtható támogatás maximális szintjét (a "támogatási intenzitásokat"). A térkép 2014. július 1. és 2020. december 31. között hatályos. Az állami támogatásról szóló 2014. évi iránymutatás értelmében lehetséges a Bizottság által jóváhagyott regionális támogatási térképek félidős felülvizsgálata. A tagállamok így módosíthatják a támogatásban részesülő területek listáját, vagy az ilyen területekre vonatkozó támogatási intenzitást annak érdekében, hogy figyelembe vegyék az egyes régiók szociális és gazdasági körülményeiben bekövetkezett változásokat.

Regionális támogatási térkép - Szabó Zoltán pályázati tanácsadó, Győr - GINOP, KEHOP, TOP pályázatírás, eszközbeszerzés, telephelyfejlesztés Regionális támogatási térkép Az Európai Bizottság az Európai Fejlesztési Alapból (ERFA) nyújtott támogatások maximális térképét az egyes régiókban, a régió fejlettségi mutatói alapján maximalzálta. A 2014-2020 időszakra a Magyarországi régiókban adható maximális vissza nem térítendő támogatások mértékét az alábbi táblázat mutatja. Atáblázat kizárólag a pályázati felhívásokban " regionális támogatás " forrás megjelölésű támogatási konstrukciókra vonatkozik. Nem tartoznak bele a "de-minimis " forrás megjelölésű támogatások.

A magyar regionális támogatási térkép az elsők közé tartozik, amelyeket a Bizottság a regionális támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás (RTI) keretében jóváhagyott. 2022. január 1-jén hatályba lépő, regionális állami támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy támogassák a legkedvezőtlenebb helyzetű európai régiókat a felzárkózásban, és csökkentsék a gazdasági jólét, a jövedelem és a munkanélküliség terén fennálló egyenlőtlenségeket – ezek alkotják az Unió központi kohéziós célkitűzéseit. Az iránymutatás emellett több lehetőséget biztosít a tagállamok számára az átállásból adódó vagy strukturális kihívásokkal – például az elnéptelenedéssel – szembesülő régiók támogatására ahhoz, hogy teljes mértékben hozzájárulhassanak a zöld és digitális átálláshoz. Ugyanakkor a regionális támogatásokról szóló felülvizsgált iránymutatás továbbra is szigorú biztosítékokat tartalmaz annak megakadályozására, hogy a tagállamok közpénzeket használjanak fel a munkahelyek egyik uniós tagállamból a másikba való áthelyezésére.

A tájékoztatás szerint Magyarország által benyújtott kérvény alapján Göd és Sződliget felkerült a kevésbé fejlett régiók közé, ugyanakkor Pilisvörösvárt és Solymárt levették onnan. A módosított térkép 2017. január 1-től 2020. december 31-ig lesz hatályban. Az uniós szabály szerint a kevésbé fejlett régiók - ahol az egy főre jutó vásárlóerő paritáson számított GDP nem haladja meg az uniós átlag 75 százalékát - egész területén engedélyezett a támogatás nyújtása. A támogatási intenzitás maximális mértékét a vásárlóerő paritáson számított egy főre jutó GDP 2008-2010 közötti átlaga alapján határozták meg. Magyarország esetében a korábbi, 2007-2013-as időszakban hatályos támogatási térképhez képest a közép-dunántúli és nyugat-dunántúli régióban 5-5 százalékponttal 35, illetve 25 százalékra csökken az intenzitás mértéke. A regionális támogatások lehetséges maximális mértéke változatlanul 50 százalékos Észak-Magyarországon, Észak-Alföldön, a Dél-Alföldön és a Dél-Dunántúlon. Közép-Magyarországon Budapesten nagyvállalatoknak beruházási támogatás nem adható, Pest megyében pedig 82 településen 35 százalékra nő az intenzitás mértéke a 2007-2013 közötti időszakban hatályos 30 százalékhoz képest.

  1. Férfi kézilabda eb 2022 menetrend 2
  2. Támogatásokat Vizsgáló Iroda
  3. Regionális támogatási térkép: elkészült a koncepció - gazdasag.ma.hu
  4. Elfogadta az EB a regionális támogatási térkép módosításait - mfor.hu
  5. Az Európai Bizottság jóváhagyta az új támogatási térképet: Pest megye a változások egyik nagy nyertese
  6. Szökésbarna haj színek
  7. Jordan B. Peterson: 12 szabály az élethez - Így kerüld el a káoszt! - Pszichológia
  8. Kell egy sztori! – Városi séták tematikusan - Turizmus.com

Ennek alapján dolgozta ki minden tagállam – így Magyarország is – a regionális beruházások állami támogatásának mértékéről szóló koncepciót, a regionális támogatási térkép tervezetét, amelyet 2013. november 13-án bejelentett az Európai Bizottságnak. Magyarország új regionális támogatási térképét többszöri egyeztetést követően az Európai Bizottság 2014. március 11-én hagyta jóvá.